Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

Utworzono dnia 03.03.2019

Zapraszamy do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, który przebiegnie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi i upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym KRUS organizuje od 2011 roku Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem Bezpiecznie na wsi. Tegoroczna edycja Konkursu ogłoszona jest pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.
Celem Konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach:

  • I grupa wiekowa – klasy 0-III szkoły podstawowej
  • II grupa wiekowa – klasy IV-VIII szkoły podstawowej

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych.
Konkurs przebiega w trzech etapach : powiatowym, wojewódzkim i centralnym.
Każdy etap konkursu będzie zakończony uroczystym podsumowaniem, podczas którego wszyscy laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody. W ubiegłym roku OR KRUS w Opolu oraz liczne grono sponsorów ufundowało dla dzieci m.in. nagrody w postaci zegarków, smartwatchów, sprzętu sportowego oraz książek.
Bardzo ciekawą nagrodą, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem wśród laureatów konkursu, były warsztaty plastyczne zorganizowane przez Państwową Szkołę Plastyczną w
Opolu z zakresu fotografii, tkaniny artystycznej oraz ceramiki.
Prace wybrane przez Komisję Wojewódzką zostaną przekazane do Komisji Centralnej w Centrali KRUS – trzy najlepsze prace z obu grup wiekowych.
Prace plastyczne należy przesyłać lub przekazywać do Oddziału Regionalnego lub Placówek Terenowych KRUS do dnia 29.03.2019 r. wraz z załączonym aktualnym Formularzem zgłoszeniowym.
Szczegóły na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.krus.gov.pl

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6