Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie zimowe - podsumowanie

Utworzono dnia 02.03.2020

Tegoroczne ferie zimowe już za nami. Razem z województwem mazowieckim, jako ostatni mogliśmy w tym roku korzystać z dwutygodniowego czasu wolnego. Nasi nauczyciele, w ramach wolontariatu i akcji "Aktywne ferie" przygotowali szereg atrakcji swoim podopiecznym w taki sposób, aby przez cały okres czasu wolnego uczniowie mieli co robić. Wszystkie wyjazdy i spotkania w szkole cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko uczniów, ale i ich rodzin :)

A co dokładnie się u nas działo?

W środę (12 lutego), w pierwszym tygodniu ferii zorganizowaliśmy wyjazd do Centrum Kultury "Wersalka" w Branicach na spotkanie z Karolem Gajosem, twórcą kanału na platformie YouTube "POPCORNERD". Karol przekazał nam mnóstwo cennych informacji dotyczących tego, w jaki sposób funkcjonuje YouTube, w jaki sposób można założyć na nim konto i dzięki temu dzielić się swoją pasją z innymi ludźmi. Mamy nadzieję, że zainspirował on część z naszych uczniów do stworzenia swoich własnych, wartościowych kanałów. Jak sam powiedział: Jeżeli chcecie tworzyć swój kanał czy rozwijać pasje, to co czytaliście, oglądaliście, to co Was inspiruje jest świetnym tematem do prowadzenia tego kanału.
Wszystkich zainteresowanych kanałem "POPCORNERD" i sposobem w jaki Karol postrzega świat popkultury zapraszamy do odwiedzin: 

https://www.youtube.com/channel/UCC-zMOw4ijGL713uvcygzIw

W oba feryjne czwartki (czyli 13 i 20 lutego) zorganizowaliśmy na naszej hali zajęcia sportowe podczas których, uczniowie mogli spędzić kilka godzin na wszelkiego rodzaju zabawach sportowych w towarzystwie kolegów, rodzin i nauczycieli. Był tenis stołowy, gra w piłkę nożną, badminton, wyścigi na hulajnogach, piłki sensoryczne i największa chyba atrakcja, czyli nasz dmuchany zamek ze zjeżdżalnią! :) 
Dodatkowo, pierwszy czwartek ferii wzbogacony został o warsztaty kulinarne i zumbę! :)

   

14 lutego (piątek), czyli w święto zakochanych, zabraliśmy grupę 37 uczniów do parku wodnego H2Ostróg w Raciborzu. Nasi podopieczni uwielbiają zabawy w wodzie (co widać na zdjęciach w galerii poniżej). Wyjazd na basen zawsze cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Spędziliśmy wspólnie czas na szaleństwach w basenie, na zjeżdżalniach oraz na odpoczynku i relaksie w jacuzzi. Powiedzieć, że czuliśmy się jak ryby w wodzie to za mało :) Coraz  więcej dzieci potrafi pływać, procentują organizowane przez nas lekcje pływania. Szkoda, że park wodny w Raciborzu nie jest troszeczkę bliżej. Na pewnio bylibyśmy jego częstszymi gośćmi :)

17 lutego (w poniedziałek), czyli w pierwszy dzień drugiego tygodnia ferii, pojechaliśmy z uczniami na lodowisko do Pszowa. Jeździmy tam już od kilku lat i zawsze mamy pełny autobus. Bardzo lubimy obserwować postęp jaki zrobili nasi uczniowie w jeździe na łyżwach. Pamiętamy jak niektórzy kilka lat temu stawiali pierwsze, nieśmiałe kroki na lodzie z pomocą pingwinków, a w tym roku niemalże wywijali piruety jak gwiazdy rewii :)

Na deser zostawiliśmy sobie debiutujący wyjazd do parku trampolin w Radlinie (wtorek, 18 lutego). Byliśmy tam po raz pierwszy, ale już wiemy, że na pewno nie po raz ostatni :) Zabawa w gąbkach, na dmuchańcach i dziesiątkach odskoczni to czysta radość! Dwie godziny szaleństwa, oczywiście pod opieką instruktorów i naszych nauczycieli :) Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu do Fly Parku :)

  

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dwa tygodnie ferii minęły jak mrugnięcie oka. Frekwencja była bardzo dobra, autokary wycieczkowe wypełnione. Cieszymy się zdobytymi doświadczeniami i chwilami spędzonymi bardzo przyjemnie. RAZEM i BEZ KOMPUTERA. 

 

Ferie zimowe - podsumowanie

Utworzono dnia 02.03.2020, 14:19

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6


Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 159

W poprzednim tygodniu: 186

W tym miesiącu: 365

W poprzednim miesiącu: 871

Wszystkich: 26416